Monety kolekcjonerskie z Mennicy Polska

To dość specyficzny rodzaj monet, które są bite na określoną okazję. To znaczy z okazji rocznicy, jakiegoś ważnego wydarzenia. Albo aby uczcić kogoś pamięć lub ważne dla kraju lub świata miejsce, czy wydarzenie. Monety kolekcjonerskie są dostępne tylko w ograniczonej ilości. To dlatego z czasem ich wartość wzrasta. Mają one także inne wzornictwo, a także wybijane są z lepszej jakości metali. Niektóre z nich są nawet tylko ze złota lub srebra. Inne zaś pozłacane, albo tworzone z miedzi, niklu i domieszek innych metali. Dodatkowo niektóre produkty mennicy zawierają kamienie szlachetne. A wieść niesie, że polskie produkty są znane i cenione na całym świecie.

Jedyna taka mennica na cały kraj

cena-zlota mennica-zlota
cena złota – mennica złota

W naszym kraju w obecnych czasach funkcjonuje jedna mennica, bowiem ma to na celu ścisłej kontroli wyrabianego kruszcu czy bitego bilonu. Całe paczki z serii wybijanych monet, są przekazywane do rodzimego skarbca, zaś następnie trafiają do NBP (Narodowy Bank Polski). Jak wygląda proces bicia monet? Jest to dość ciekawe, mianowicie na wcześniej przygotowanej matrycy po nałożeniu odpowiedniego kruszcu (np. srebra lub złota) oraz przy użyciu dużego nacisku, wybijany jest odpowiedniego rozmiaru bilon lub sztabka wymienionych metali. Jednak zadaniem polskiej mennicy jest to, że każda moneta lub inny wyrób musi się zgadzać i przejść odpowiednie normy. Jakość złotych monet czy sztabek srebra jest z góry określona, dlatego zużywające się matryce są wymieniane na nowe.

Mennice Polskie Rosenberg

mennica złota
mennica złota

Mennice Polskie Rosenberg oferują swoim nabywcom ogromne ilości, a co ważne, możliwość zakupu kruszców po cenach hurtowych. Nasi wyspecjalizowani eksperci i doradcy z przyjemnością pomogą wszystkim zainteresowanym, którzy chcieliby zainwestować swoje pieniądze w metale szlachetne. Wyspecjalizowana do tego nasza obsługa, pomoże w szybki i sprawny sposób przejść przez zakup złota lub innego metalu do otrzymania nabytego bilonu lub sztabki. Odbiór i cała dystrybucja metali szlachetnych jest prowadzona poprzez mennice polskie – to ważne punkty odbioru w wielu dużych miastach jak Poznań, Szczecin, Warszawa, Kraków czy Wrocław i Gdańsk.